امروز: آخرین بروزرسانی:

بررسی معافیت مالیاتی مناطق آزاد در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس

ارسال شده توسط توسط زینب ذکی زاده 0

view
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:در نشست این کمیسیون، موضوع سیاست و استراتژی کشور درباره اخذ مالیات یا معافیت مالیاتی مناطق آزاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بررسی معافیت مالیاتی مناطق آزاد در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس

به گزارش گسترش تولید و تجارت ،الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح نشست امروز این کمیسیون، گفت: در نشست امروز این کمیسیون با حضور مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و رئیس سازمان امور مالیاتی، مواد ارجاعی لایحه مالیات بر ارزش افزوده از صحن علنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مواد ارجاعی به کمیسیون اقتصادی مجلس، ماده 9 این لایحه درباره معافیت های مالیاتی بود، جمعی از اعضای کمیسیون معتقدند که باید از بخش های مختلف و ذکر شده در لایحه از جمله مناطق آزاد حمایت صورت گرفته و این بخش ها باید شامل معافیت مالیاتی شوند.

وی ادامه داد: اما تعدای دیگر از اعضای کمیسیون، معتقدند که تمام معافیت های مالیات بر ارزش افزوده باید لغو شود تا درآمدهای مالیاتی برای کشور افزایش یابد، حال اگر دولت به دنبال حمایت از بخشی است می تواند به صورت مستقیم از آن حمایت مالی کند تا آنکه بخواهیم در قالب حمایت، بخش ها را از مالیات معاف کنیم.

حضرتی تصریح کرد: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس، موضوع سیاست و استراتژی کشور درباره اخذ مالیات یا معافیت مالیاتی مناطق آزاد بحث و بررسی شد، در این رابطه این سوال مطرح شد که آیا باید مانند سالیان گذشته، سیاست های حمایتی و تشویقی برای مناطق آزاد اعمال شود.

مرتضی بانک: ایجاد 250 هزار شغل در مناطق آزاد

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد، این مناطق تاکنون توانسته اند حدود 250 هزار شغل ایجاد کرده و در جهت توسعه و حمایت از تولید و صنایع کشور اقدام کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد، این مناطق تاکنون توانسته اند حدود 250 هزار شغل ایجاد کرده و در جهت توسعه و حمایت از تولید و صنایع کشور اقدام کنند.

وی گفت: همچنین این موضوع و رویکرد مطرح شد که باید در قانون مالیات بر ارزش افزوده از مناطق آزاد، مالیات اخذ شده و پس از واریز به خزانه، اعتبارات در همان مناطق یا کشور هزینه شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با توجه به اهمیت مواد ارجاعی لایحه مالیات بر ارزش افزوده، مقرر شد که در نشست فردای این کمیسیون، با حضور مسئولان مربوطه این مواد مورد بررسی دقیق تر قرار بگیرد./

منبع :خبرگزاری خانه ملت

 

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه