امروز: آخرین بروزرسانی:

نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:با سود ۱۸ درصد، صنعت سودده نمی‌شود

ارسال شده توسط توسط زینب ذکی زاده 0

view

در جشن ارتقای بانک ملی شعبه سجاد مشهد به شعبه ممتاز الف گفت: هیچ کس نمی‌تواند منکر قدمت بالای بانک ملی شود، نزدیک ۹۰ سال از عمر بانک ملی می‌گذرد و ما این بانک را به عنوان بانک ایران و بانک مردم ایران می‌شناسیم.

نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:با سود ۱۸ درصد، صنعت سودده نمی‌شود

به گزارش گسترش تولید و تجارت ،«حسن حسینی» دلیل محبوبیت بانک ملی را اعتماد مشتریان به این بانک برشمرد و یادآور شد: بانک ها جزو سرمایه های ملی هستند و امروزه به عنوان یکی از عناصر مهم شناخته می‌شوند. حسینی با اشاره به مشکلات اقتصادی و اشتغال در کشور، افزود: یکی از وظایف بانک ها این است که سرمایه های خُرد مردم را بگیرند و به صورت سپرده های کلان به شرکت های تولیدی در قالب وام اعطا کنند.

سرمایه گذاری بانک ها در حوزه تولید راهکاری است که مورد نیاز شرایط امروز کشور است. وی نظام اقتصادی کشور را بانک محور اعلام کرد و گفت: شاید بانک ها بلد نیستند در بازار سرمایه به نوع دیگری سرمایه گذاری کنند و باید اعلام کنیم که به نوعی سوخت اشتغال بانک ها هستند.

حسینی یکی از مهم ترین عوامل نابه سامانی جامعه را نبود شغل و بیکاری دانست و گفت: کمک به تولید به نوعی کمک به حل نابه سامانی های جامعه است.

حسینی با یادآوری جنگ اقتصادی در سال های اخیر، یکی از عوامل ایجاد اختلال بین بخش خصوصی و بانک ها را دخالت دولت ها دانست و گفت  خراسان رضوی تنها استانی است که ۹۵ درصد صنعتش توسط بخش خصوصی مدیریت می شود. وی افزود: مشهد با سالانه ۳۰ میلیون زائر، لایق این سقف از بودجه بانکی نیست و من از مسئولان بانک ملی درخواست دارم که سقف اعتبارات استان را افزایش دهند.

در این مراسم «علی رسولیان» معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و «امیر حسین قاضی زاده هاشمی» نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس نیز از تلاش های کارمندان بانک ملی تشکر و نکاتی را درباره نقش مهم بانک ها در وضعیت امروز مطرح کردند.

منبع : خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی

لینک کوتاه

برچسب ها : ,

0 نظر

ارسال دیدگاه