امروز: آخرین بروزرسانی:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و امور بین الملل استانداری گیلان:

ارزش افزوده بخش صنعت گیلان 4 هزار و 700 میلیارد تومان است و 26 درصد اشتغال استان در این بخش فعال است

0

view

فرزام صفت خاطر نشان کرد: گیلان در بخش تولید قطعات خودرو، صنعت فولاد، صنایع دارویی و سلولزی از قطب های صنعتی کشور محسوب می شود و این افتخاری بزرگ برای استان است.

ارزش افزوده بخش صنعت گیلان 4 هزار و 700 میلیارد تومان است و 26 درصد اشتغال استان در این بخش فعال است

به گزارش "گسترش تولید و تجارت" معاون هماهنگی امور اقتصادی و امور بین الملل استانداری گیلان گفت: اگر چه گیلان در بخش کشاورزی و گردشگری از ظرفیتهای بسیار بالایی برخوردار است اما بخش صنعت این استان نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد.

آرش فرزام صفت در همایش تقدیر از تولیدکنندگان و صنعتگران نمونه استان افزود: در حال حاضر ارزش افزوده بخش صنعت گیلان 4هزار و 700میلیارد تومان است و 26درصد اشتغال استان در این بخش فعال است.

معاون هماهنگی امور اقتصای و امور بین الملل استانداری گیلان با بیان اینکه در گیلان اقدامات موثری در جهت رفع موانع تولید و صنعت انجام شده است، تصریح کرد: سال گذشته به بیش از هزار مورد از مشکلات بخش صنعت و تولید استان رسیدگی شد و تلاش ما همچنان ادامه دارد تا امسال بیش از گذشته بتوانیم موانع تولید را از سر راه تولیدکنندگان برداریم.

وی با اشاره به اینکه امسال رویکرد کارگروه رفع موانع تولید استان تغییرکرده است و برای رفع مشکلات این کارگروه در شهرستانها حضور پیدا می کند، تصریح کرد: همچنین با حضور در شهرکهای صنعتی در همه شهرستانها تلاش داریم تا بر سرعت چرخ تولید واحدهای صنعتی بیافزاییم.

فرزام صفت با تاکید بر اینکه انتظار می رود بانک های استان همکاری بیشتری با بخش صنعت و تولید استان داشته باشند، گفت: همکاری بیشتر بانکها موجب می شود که این بخش بیش از گذشته در تولید و ایجاد اشتغال استان بدرخشد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

برچسب ها : ,

0 نظر

ارسال دیدگاه