امروز: آخرین بروزرسانی:

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت

تخصیص 1 درصد از مالیات های ارزش افزوده به توسعه شهرک های صنعتی

ارسال شده توسط توسط زینب ذکی زاده 0

view

تخصیص 1 درصد از مالیات های ارزش افزوده به توسعه شهرک های صنعتی

تخصیص 1 درصد از مالیات های ارزش افزوده به توسعه شهرک های صنعتی

به گزارش گسترش تولید و تجارت به نقل از :معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی را یکی از اولویت های این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: با همکاری مجلس قرار است تا یک درصد از مالیات های ارزش افزوده که از واحد‌های تولیدی گرفته می شود، در رابطه با توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی، هزینه شود.

 

 مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان، ظهر امروز با حضور مسئولین استانی و کشوری در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد.
در این مراسم، صالحی نیا، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، با بیان اینکه توسعه زیرساخت ها در شهرک ها صنعتی کشور مدنظر است گفت: در این مرحله وظیفه بررسی همه جانبه در خصوص شهرک ها و اولویت بخشی جذب منابع و اعتبارات است.
وی ادامه داد: قرار است تا با همکاری مجلس یک درصد از مالیات های ارزش افزوده که از واحد‌های تولیدی گرفته می شود، در رابطه با توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی، هزینه شود که با جمع سایر منابع دیگر می شود مشکلات زیر ساخت ها در این حوزه را حل کرد.
وی با بیان اینکه از برنامه های اصلی وزارت صمت این است که واحد‌های راکد و غیرفعال دوباره به چرخه تولید بازگردند، تصریح کرد: بحث توسعه خوشه های صنعتی در سازمان صنایع کوچک دارد و این خوشه های الگو و به واحد‌های تولیدی کوچک از نظر صادرات و بهسازی فعالیتشان و .... کمک می کند.
نورا، معاون اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: این استان علی رقم شرایط منحصر به فرد و راه های دسترسی به آب های آزاد، در زمینه صنعتی به دلیل نبود فرهنگ در زمینه سرمایه گذاری در بخش صنعت توسعه نیافته، و شاخص های صنعتی ما در مقایسه با کشور بسیار پایین است.
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در سال های اخیر بیش از پیش از سوی مسئولین نظام مورد توجه قرار گرفته تصریح کرد: عملیات توسعه زیر ساخت هایی نظیر راه، راه آهن، گاز و ... در حال انجام است که این ها نیز خود به نوعی زیرساخت صنعت است.
وی وجود معادن غنی در سیستان و بلوچستان را عامل و زمینه ساز توسعه استان دانست و اظهار کرد: خوشبختانه شورای عالی معادن استان به ریاست استاندار فعال شده و کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به جهت رفع مشکلات و موانع پیش روی تولید نیز در حال فعالیت است.
نورا با بیان اینکه سیستان و بلوچستان را می توان به استانی توسعه یافته تبدیل کرد اذعان داشت: باید از تمام ظرفیت ها به ویژه منطقه آزاد چابهار که در لیست تحریم های ظالمانه قرار نگرفته استفاده شود و با ایجاد منطقه آزاد سیستان که مکمل منطقه آزاد چابهار است استان به توسعه و شکوفایی اقتصادی برسد.
وی توجه به شهرک ها و نواحی صنعتی و تامین اعتبارات مورد نیاز آن ها را ضروری دانست و افزود: خوشبختانه با انتقال خطوط گاز به شهرک های صنعتی مشکل سوخت واحدها حل خواهد شود.
میرشکار رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان نیز با تاکید بر اینکه توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی باید در اولویت قرار بگیرد گفت: برخی واحد‌های مستقر در این شهرک ها مشکل کمبود آب دارند که ضرورت دارد تا برای رفع این مشکل مهم اقدامات لازم صورت بگیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در حوزه زیر ساخت به ویژه آب و برق مشکل اساسی در شهرک‌های صنعتی وجود دارد که باید برطرف شود.
نادر میرشکار ادامه داد: برای توسعه صنعت در سیستان و بلوچستان نیاز است برنامه‌های اساسی و اصولی ارائه و عملیاتی شود.
وی به برخی واحدهای تولیدی بلا استفاده اشاره کرد و افزود: برای رونق و دوباره برگرداندن چرخه تولید به این واحدها باید تلاش شود که خوشبختانه برنامه‌های خوبی در این زمینه در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به مشکلات صنعتی که در این استان وجود دارد در حوزه اعطا تسهیلات و یارانه نباید سهم این استان با سایر استان‌ها یکسان در نظر گرفته شود.
در پایان این مراسم از زحمات حسینعلی سارانی تقدیر و مهندس راشکی به عنوان سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی سیستان و بلوچستان منصوب گردید.

لینک کوتاه

برچسب ها : ,

0 نظر

ارسال دیدگاه