امروز: آخرین بروزرسانی:

جامعه اقتصادی ایران کارآزموده دوران سخت است

ارسال شده توسط توسط زینب ذکی زاده 0

view

رییس اتاق بازرگانی بیان داشت:‌ جامعه اقتصادی ایران کارآزموده دوران سخت بوده و در تمام دوران‌ها چه زمان قحطی و جنگ و چه غیر از آن مسئولیت‌های اجتماعی خود را انجام داده است.

جامعه اقتصادی ایران کارآزموده دوران سخت است

به گزارش گسترش تولید و تجارت، مسعود خوانساری در چهارمین مراسم اعطای نشان امین الضرب و یکصد و سی و ششمین سالگرد تاسیس اتاق بازرگانی تهران گفت: ملت بزرگ ایران این روزها در متن غم های بزرگی است که برخی از آنها ناشی از شرارت آمریکا و برخی ناشی از مدیریت ناکارآمد است.

وی با تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی و همچنین ١٧٠ تن از بهترین نخبگان و فرزندان کشور در سانحه هواپیمای اوکراینی، اظهار داشت: آنچه در اقتصاد ایران قربانی شده، اعتماد عمومی است. نسلی که دانشگاه رفته و تمنای پیشرفت دارد، چطور باید با حس نگرانی و بی اعتمادی نسبت به آینده فعالیت و کسب و کار خود را توسعه دهد و نگران فردای خود نباشد؟

رییس اتاق تهران با بیان اینکه سرمایه های عمومی با بی تدبیری از بین رفته یا به پایین ترین سطح خود سقوط کرده است، اظهار داشت: مردم ایران در دهه ٦٠ و سال های دفاع مقدس از مرزهای کشور دفاع و در دهه ٧٠ در سازندگی کشور مشارکت کردند. دهه ٨٠ دهه اصلاحات بود اما در میانه آن افرادی ناکارآمد با سودای عدالت بر سر کار آمدند و باعث سرخوردگی ملت شدند.

وی ادامه داد: دهه ٩٠ دهه آشتی با دنیا بود که متاسفانه با بی تدبیری خارجی از بین رفت اما مردم در تمام این سال ها کنار هم ماندند. رییس اتاق تهران تاکید کرد که جامعه اقتصادی ایران کارآزموده دوران سخت است و در تمام دوران ها چه زمان قحطی و جنگ و چه غیر از آن مسئولیت های اجتماعی خود را با ساخت مسجد، مدرسه، درمانگاه و بیمارستان انجام داده اند.

خوانساری در ادامه سخنان خود تصریح کرد که اقدامات بخش خصوصی در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی باعث اعتبار و آبروبخشی به کارآفرینان و فعالان اقتصادی شده است. وی کارآفرینان و تولیدکنندگان را سرمایه های کشور توصیف و از نبود موزه ای برای صنعت و کارآفرینی ابراز تاسف کرد.

رییس اتاق تهران با تاکید بر اینکه چرخ کارخانه ها هیچگاه از حرکت نایستاده است، گفت: اینکه کشور در تحریم و محدودیت قرار دارد ولی بازهم کارخانه یا استارتآپی راه اندازی می شود، ارزشمند است. خوانساری بار دیگر از دولت خواست تا به رانت ارزی و یارانه های پنهان پایان دهد.

منبع:ایبنا

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه