امروز: آخرین بروزرسانی:

در اصلاح قانون تجارت باید شرایط کشور لحاظ شود

ارسال شده توسط توسط زینب ذکی زاده 0

view

عباسعلی کدخدایی گفت: «در تصویب لایحه تجارت، باید شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور نیز موردتوجه قرار بگیرد. آنچه در حیطه کاری شورا بوده تشخیص مغایرت با شرع مقدس و قانون اساسی کشور است».

در اصلاح قانون تجارت باید شرایط کشور لحاظ شود

به گزارش گسترش تولید و تجارت ، عباسعلی کدخدایی، سخنگو شورای نگهبان، در نشست خبری خود، در پاسخ به این سوال که مسئولین قوه قضائیه و کارشناسان حقوقی و اقتصادی معتقدند که تغییر یک‌باره قانون تجارت یک زلزله در عرصه حقوق تجارت ایجاد خواهد کرد و شورا محترم نگهبان در سال ۹۱ نیز با علم به این مسئله با تغییر ناگهانی و یک‌باره قانون تجارت مخالفت و بر لزوم اصلاح موردی قانون تاکید کرده است، گفت: «در سال ۹۱ ایراد شورا بر اساس ضرورت بود به این دلیل که در کمیسیون به تصویب رسیده بود؛ اما در حال حاضر مجلس شورای اسلامی در حال تصویب لایحه تجارت در صحن علنی مجلس بوده که با روش سابق متفاوت است».

سخنگوی شورای نگهبان اضافه کرد: «طبیعتاً قانون تجارت فعلی نیز نیاز به اصلاح دارد زیرا دارای اشکالات متفاوتی است. اقدام مجلس در اصلاح قانون تجارت اقدام مبارکی بوده و مورد تایید شورای نگهبان نیز بوده اما در اصلاح آن باید شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور نیز موردتوجه قرار بگیرد. آنچه در حیطه کاری شورا بوده تشخیص مغایرت با شرع مقدس و قانون اساسی کشور است».

منبع: عیار آنلاین

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه