امروز: آخرین بروزرسانی:

سامانه حامی برای حمایت از فعالان اقتصادی راه اندازی شد

ارسال شده توسط توسط زینب ذکی زاده 0

view

 با تلاش ارزنده معاونت اجتماعی و پیشگیری وقوع جرم قوه قضائیه سامانه حامی جهت حمایت قضایی از واحدهای تولیدی بنگاه های اقتصادی و....راه اندازی گردیده است .

سامانه حامی برای حمایت از فعالان اقتصادی راه اندازی شد

 

 دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی از راه اندازی سامانه حامی برای حمایت از فعالان اقتصادی خبر داد و گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی از فعالان اقتصادی با مشکلات حقوقی قضایی حمایت می‌کند.

 

محمدباقر الفت ادامه داد: از آنجا که ارتباط مستمر با فعالان بخش خصوصی و مطلع بودن از موانع و مشکلات شان یکی از وظایف دبیرخانه اقتصاد مقاومتی است و با توجه به اینکه رفع موانع حقوقی قضایی فعالان اقتصادی یکی از اهداف دبیرخانه ذکر شده است، این سامانه، برای تسهیل ارتباط درنظر گرفته شد.
دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: پیشتر فعالان اقتصادی با مشکل حقوقی قضایی از جای جای کشور به صورت حضوری به دبیرخانه مراجعه می‌کردند که این کار علاوه بر تحمیل هزینه مالی، وقت زیادی از این فعالان را هم می‌گرفت. با استفاده از ابزار الکترونیکی نوین سعی کردیم تا از مراجعه حضوری این دسته از فعالان اقتصادی کاسته شود.
الفت با تشریح چگونگی ثبت نام در سامانه حامی گفت: شخص فعال اقتصادی با ارائه کد ملی وارد سامانه می‌شود و سپس یک صفحه کاربری به او اختصاص می‌یابد. او با رمز ورود وارد صفحه کاربردی خود شده و اطلاعات بعدی را وارد می‌کند؛ اطلاعاتی مانند نام شرکت، نوع شرکت، کد اقتصادی، تعداد کارگران، میزان تسهیلات دریافتی یا میزان بدهی و غیره.
وی اضافه کرد: این فعال اقتصادی پس از انجام مراحل ذکر شده، درخواست خود را ثبت می‌کند؛ از آنجا که سامانه به صورت آنلاین با دستگاه‌های مربوطه مانند بانک، بیمه، گمرک، ثبت اسناد، اتاق بازرگانی و ... ارتباط دارد، از این مراکز استعلام می‌شود که آیا مواردی که در خواست کرده است صحت دارد یا نه.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تصریح کرد: پس از دریافت استعلام و تایید درخواست فعال اقتصادی، موارد بررسی و موضوعات حقوقی قضایی کارشناسی می‌شود.
الفت گفت: بیشتر درخواست‌ها مربوط به بدهی‌های بانکی، پلمب و توقف ماشین آلات، ورشکستگی، استمهال، اعطای تسهیلات بانکی، مسدودی حساب بانکی، عدم اجرای بند "و" تبصره ۱۶ بخشنامه بانک مرکزی، اجرای طرح‌های مطالعاتی، ساماندهی واحد‌های صنعتی و تولیدی و راه اندازی مجدد است.

 

در نامه ارسالی آقای محمد باقر الفت معاونت پیشگیری از وقوع جرم و دبیر ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه به رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران آمده است:

 

جناب آقای سهل آبادی

رئیس محترم خانه صنعت ، معدن و تجارت ایران

با سلام و تحیت:

توقیرا، پیرو نامه شماره 9000/800/964مورخ 1398/02/03 پیرامون راه اندازی سامانه حمایت از فعالین اقتصادی (حامی) ، با رویکرد تعامل نظام مند و مستمر با فعالان بخش خصوصی جهت اطلاع از مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی تولید ، سرمایه گذاری و اشتغال به آدرس اینترنتی www.hami.adliran.ir، توسط دبیرخانه ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضائیه ، با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری (حفظه الله) مبنی بر " وظیفه دولت و مسولان در برطرف کردن مشکلات و موانع کار آفرینان و کارگران و حمایت از واحدهای تولیدی و فرمایشات ریاست معزز قوه قضائیه در خصوص "جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی" با توجه به عملیاتی شدن سامانه مذکور خواهشمند است ، بنا به ضرورت و اهمیت امر ، تمهیدی اتخاذ فرمائید تا مراتب به نحو مقتضی به کلیه فعالان اقتصادی تحت نظارت آن مرجع محترم ، جهت ثبت نام در سامانه مذکور، اطلاع رسانی گردد.

ضمنا ، جناب آقای اکبر حسینی ضیا، مسئول محترم دبیرخانه ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه ، جهت هماهنگی و پیگیری های آتی ، با شماره های تماس 66701613 و 09126839938، به حضور معرفی می شوند.

 

محمد باقر الفت

معاونت پیشگیری از وقوع جرم

دبیر ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه