امروز: آخرین بروزرسانی:

سامانه سجل محکومیت‌های مالی درصورت همکاری دولت راه‌اندازی می‌شود

ارسال شده توسط توسط زینب ذکی زاده 0

view

اسماعیلی درخصوص آخرین وضعیت سامانه سجل محکومیت‌های مالی گفت: کار تدوین آئین نامه سامانه و بررسی نهایی آن در قوه قضائیه به طور کامل به اتمام رسیده و به دولت جهت تصویب نهایی ارسال شده است. امیدواریم دولت هرچه سریع‌تر نظر خودش را در ارتباط با آئین نامه اعلام کند. بلافاصله بعد از تصویب آئین نامه توسط دولت، سامانه سجل محکومیت‌های مالی راه‌اندازی خواهد شد.

سامانه سجل محکومیت‌های مالی درصورت همکاری دولت راه‌اندازی می‌شود

به گزارش گسترش تولید و تجارت، بیستمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه با حضور خبرنگاران برگزار شد و غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

در ابتدای این نشست، اسماعیلی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه بند «پ» ماده ۱۱۶ برنامه ششم توسعه قوه قضائیه را مکلف کرده در راستای شفافیت فعالیت‌های اقتصادی و گسترش زمینه اعتبارسنجی، سامانه سجل محکومیت‌های مالی را ایجاد کند. چرا علی رغم صراحت‌های قانونی سامانه مذکور به بهره‌برداری نرسیده است، گفت: در خصوص سامانه سجل محکومیت های مالی دو اقدام باید صورت می‌گرفت. دو اقدام مذکور یکی تهیه و تدوین آئین نامه و دیگری راه‌اندازی سامانه بود. در دوره جدید قوه قضائیه، مقدمات بارگذاری سامانه به طور کامل فراهم شده است.

وی ادامه داد: کار تدوین آئین نامه سامانه سجل و بررسی نهایی آن در قوه قضائیه به طور کامل به اتمام رسیده ولی باید توجه داشت که مرجع تصویب نهایی آئین نامه، دولت است.

سخنگوی قوه قضائیه درادامه افزود: آئین نامه سامانه از ناحیه قوه قضائیه به دولت ارسال شده و ما منتظر اظهار نظر دولت درخصوص آئین نامه هستیم. بلافاصله بعد از تصویب آئین نامه توسط دولت، سامانه سجل محکومیت‌های مالی هم راه‌اندازی خواهد شد.

اسماعیلی در پایان تصریح کرد: در دوره گذشته قوه قضائیه کار تدوین آئین نامه با تاخیر مواجه شد، اما خوشبختانه در دوره فعلی با جدیت دنبال و به اتمام رسید. امیدواریم دولت هرچه سریع‌تر نظر خودش را در ارتباط با آئین نامه اعلام و نسبت به تصویب نهایی آن اقدام کند.

منبع: عیار آنلاین

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه