امروز: آخرین بروزرسانی:

نرخ کاذب ارز به بازار سکه رسید / رکود در بازار طلا

ارسال شده توسط توسط زینب ذکی زاده 0

view
کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید قیمت سکه متاثر از نرخ ارز است بنابراین افزایش کاذب قیمت ارز به بازار سکه و طلا منتقل شده است.
نرخ کاذب ارز به بازار سکه رسید / رکود در بازار طلا

 

به گزارش گسترش تولید و تجارت،محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه قیمت سکه و طلا متاثر از نرخ ارز است گفت: از آنجایی که عده‌ای برای دلسرد کردن مردم، هیجان کاذب به بازار ارز وارد کردند و این هیجان موجب افزایش قیمت ارز شده، و به گران شدن کاذب طلا منجر شده است.

 

بازار طلا و سکه افزایش تقاضایی نداشته است

 

وی با بیان اینکه بازار طلا و سکه افزایش تقاضای خاصی نداشته است، افزود: قیمت اُنس جهانی امروز حدود 1589 دلار است و اگرچه نسبت به روز گذشته حدود 7 دلار گران شده اما این افزایش قیمت نمی‌تواند به تنهایی عامل گرانی کنونی طلا و سکه باشد.

 

رشد نرخ ارز موجب افزایش قیمت طلا و سکه شده است

 

کشتی آرای درگفت و گو با خانه ملت با بیان اینکه رشد نرخ ارز موجب افزایش قیمت طلا و سکه شده است، اظهار کرد: بازار طلا و سکه تحت تاثیر هیچ یک از عوامل منفی -که موجب افزایش قیمت می‌شود- مانند شوک قیمتی، افزایش تقاضا، هیجان و... قرار نگرفته است در واقع هیجان و التهاب کاذب بازار ارز، نرخ سکه و طلا را در بازار ملتهب کرده است.

 

وی با بیان اینکه هیجان و افزایش کاذب قیمت ارز به بازار سکه و طلا منتقل شده بنابراین بخشی از گرانی سکه و طلا کاذب است، اضافه کرد: شاخص قیمت طلا و سکه از حاصلضرب اُنس جهانی در نرخ ارز به دست می آید، بنابراین التهاب بازار ارز به بازار طلا و سکه نیز منتقل می شود.

 

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: هیجان کاذب موجود در بازار طلا و سکه، موجب رکود شده است.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

 

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه