امروز: آخرین بروزرسانی:

نمی‌توان واردات خودرو را برای همیشه ممنوع کرد

ارسال شده توسط توسط زینب ذکی زاده 0

view
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی می‌گوید نمی‌توان واردات خودرو را برای همیشه ممنوع کرد بلکه باید با توجه به نیاز کشور، واردات خودرو آزاد شود.
نمی‌توان واردات خودرو را برای همیشه ممنوع کرد

 

به گزارش گسترش تولید و تجارت،حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس درباره مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال99 مبنی بر واردات خودروهای هیبریدی و برقی با ارز منشا خراجی در سال 99، گفت: نمی توان واردات خودرو را برای همیشه ممنوع کرد بلکه باید با توجه به نیاز کشور، واردات خودرو  آزاد شود به طور مثال میسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده با توجه به نیاز کشور، تصمیم گرفت، واردات خودروهای هیبریدی و برقی با ارز منشا خارجی آزاد شود.

 

واردات خودروهای هیبریدی موجب کاهش آلودگی هوا می‌شود

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: واردات خودروهای هیبریدی و برقی از یک سو زمینه کاهش آلودگی فراهم را فراهم می‌کند و از سوی دیگر به صرفه جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی و ... کمک خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه از آنجا که ماشین‌های راهسازی و معدنی در کشور تولید نمی‌شود باید واردات این خودروها به منظور تامین نیاز کشور آزاد شود، اظهار کرد: در قانون ساماندهی صنعت خودور نیز مقرر شد؛ واردات خودورهای برقی تا 5 سال آزاد باشد تا دولت بتواند زمینه تولید این خودروها را در داخل کشور فراهم کند.

 

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس اضافه کرد: نمی توان تا ابد واردات خودرو به کشور را ممنوع کرد باید با حمایت از خودروسازان داخلی و مکلف کردن آنها به تولید خودروی باکیفیت و با قیمت مناسب، واردات چارچرخ‌ها را نیز آزاد کرد.

منبع : خبرگزاری خانه ملت

 

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه