امروز:
  • دلار 252,400 ریال
  • یورو 304,490 ریال
  • پوند 358,640 ریال
  • دلار کانادا 201,950 ریال
  • درهم 667,800 ریال
  • لیر 34,400 ریال
  • یوان 39,600 ریال
  • ین 250,500 ریال

رییس قوه قضاییه در جلسه شورای اداری گیلان عنوان کرد:

اگر از آسمان سنگ هم می بارید، وضعیت صنایع نساجی پوشش به این روز دچار نمی شد| رسیدگی فوری دستگاه قضا به مشکلات واحدهای صنعتی دیرینه گیلان

0

view

رییس قوه قضاییه در جلسه شورای اداری استان گیلان گفت: در سال ۸۳ به خاطر بارش برف، کارخانه پوشش به بهانه های واهی تعطیل و کارگران آن بیکار و سرگردان شدند که به واقع اگر از آسمان سنگ هم می بارید وضعیت این کارخانه نبایست به روز دچار می شد. 

اگر از آسمان سنگ هم می بارید، وضعیت صنایع نساجی پوشش به این روز دچار نمی شد| رسیدگی فوری دستگاه قضا به مشکلات واحدهای صنعتی دیرینه گیلان

طاهره معمولی کارگر- گزارش "گسترش تولید و تجارت" آیت الله ابراهیم رییسی در جلسه شورای اداری استان گیلان با اشاره به گزارش استاندار گیلان (اینجابخوانید) درباره مشکلات کارخانه راکد و مواهب موجود استان اظهار داشت: مهمترین سرمایه استان گیلان نیروهای جوان و کارآمد است که باید از این ظرفیت و نعمت استفاده کرد و وظیفه مسولین است که از این نیروهای متخصص و متعهد که سرمایه های انسانی محسوب میشوند به نحواحسنت بهره مند شوند.

رییس قوه قضا یادآور شد: درسال ۸۳ به خاطر بارش برف، کارخانه پوشش به بهانه های واهی تعطیل و کارگران آن بیکار و سرگردان شدند که در این مسیر متاسفانه کم کاری و تخلفاتی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه صنایع استان و تالاب ها و پسماندها و... از جمله سرمایه های استان گیلان به شمار می رود که برخی از این موارد به عنوان تهدید برای استان تبدیل شده افزود: وظیفه حل این مشکلات بر عهده مسولین خود استان است و نباید منتظر کسی از جای دیگری باشند، تا مشکلات حل شوند.

کارخانه ایران الکتریک می توانست نگین گیلان باشد ولی به مخروبه تبدیل شد

رییس قوه قضا با اشاره به وضعیت کارخانه رشت الکتریک بیان کرد : این کارخانه می توانست به نگین این استان تبدیل شود ولی امروز تبدیل به مخروبه ای شده است . به تیم قضایی دستور می دهم که به این پرونده ها بررسی کرده و تسریع در کار آن انجام شود و گزارش آن به مردم اطلاع رسانی شود.

موانع کارخانه ابریشم گیلان از مسیر تولید، برداشته شود

وی با بیان اینکه هر تولیدی در کشور یعنی تولید قدرت، لذا نباید اجازه دهیم که هیچ کارخانه ای تعطیل شود گفت: کارخانه ابریشم که می توانست یکی از ظرفیتهای این استان در تولید اشتغال و تولید ثروت باشد امروز تعطیل است، باید موانع سد راه این کارخانه برداشته شود.

فاجعه بزرگ نسبت به اموال عمومی و بیت المال/ اگر از آسمان سنگ هم می بارید  صنایع نساجی پوشش نباید به این روز دچار می شد

رییس قوه قضا همچنین در جریان سفر یک روزه خود به گیلان، در جریان بازدید از کارخانه صنایع پوشش ایران وضعیت این کارخانه را فاجعه بار توصیف کرد و افزود: عناصری که این کار را کردند باید تعقیب شوند و وضعیت به شکل سابق برگردد.

وی با بیان اینکه یک فاجعه بزرگ نسبت به اموال عمومی و بیت المال رخ داده و بخاطر سود جویی و منفعت یک مرکز بزرگ تولیدی را به این روز در آورده اند گفت: اگر سنگ هم از آسمان می بارید، نباید وضعیت کارخانه پوشش ایران به این روز می افتاد، سودجویان این کارخانه را تخریب کردند تا از زمین آن سواستفاده کنند.

رییس قوه قضا ادامه داد: تا امروز بازدیدهای زیادی از کارخانه های سراسر کشور داشته ایم ، اما وضعی که امروز در این کارخانه شاهد بودیم بسیار عجیب است وگویی جنگ و فاجعه در اینجا اتفاق افتاده و ثروت ملی به تاراج رفته است.

رییسی یاد آور شد: پس از رفع مشکل ماشین سازی تبریز ،کشت و صنعت مغان، سبلان پارچه، تراورس و برخی مجموعه های تولیدی مهم دیگر کشور توسط دستگاه قضا که به دلیل واگذاری های معیوب، مسیرتولید در آنها متوقف شده بود، این بار وضعیت کارخانه صنایع پوشش ایران فاجعه بار است.

رییس قوه قضا با بیان اینکه گیلان به عنوان قطب نساجی کشور شناخته می شود به دادگستری گیلان دستور داد که هر چه سریعتر حل مشکلات کارخانه صنایع پوشش ایران را در دستور کار خود قرار دهد.

وی در واکنش به سخنان نماینده کارگران که یادآور شد در صورت راه اندازی بخش ها و پروژه های مختلف کارخانه صنایع پوشش ایران برای ۳الی ۴ هزار نفر کارآفرینی خواهد شد تاکید کرد: مردم باید هر چه سریعتر شاهد تولید و راه اندازی این کارخانه باشند.

در جریان بازدید رییس قوه قضا از بخش های مختلف کارخانه صنایع پوشش ایران، پس از گفتگو با رییس جدید این کارخانه و نماینده های کارگران، تصمیمات مهمی در راستای رفع مشکلات این واحد تولیدی و احیای آن اتخاذ شد.

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه