امروز:
  • دلار 252,400 ریال
  • یورو 304,490 ریال
  • پوند 358,640 ریال
  • دلار کانادا 201,950 ریال
  • درهم 667,800 ریال
  • لیر 34,400 ریال
  • یوان 39,600 ریال
  • ین 250,500 ریال

ایران در میزان گردش تجاری آستاراخان روسیه اول شد

0

view

جمهوری اسلامی ایران با بیشترین حجم حمل و نقل محموله تجاری در بنادر آستاراخان روسیه طی ماه گذشته میلادی (ژانویه) مقام اول را کسب کرد.

ایران در میزان گردش تجاری آستاراخان روسیه اول شد

به گزارش" گسترش تولید و تجارت "میزان جابجایی بار در بنادر استان آستراخان طی ژانویه ۲۰۲۱میلادی با حدود ۲۷ درصد رشد نسبت به دوره مشابه ۲۰۲۰ به ۲۶۲ هزار تن رسید. این در حالی است که شاخص فوق‌الذکر در مناطق دیگر روسیه با کاهش روبرو بوده است.

شرکت سهامی عام شرکت آستراخانسکی پورت(بندر سالیانکا) که ۵۳ درصد سهام آن در اختیار جمهوری اسلامی ایران است با بارگیری و تخلیه ۵۴ هزار تن کالا در مدت یاد شده در بین بنادر آستاراخان رتبه اول را کسب کرد.

شرکت سهامی خاص «بندر دریایی آستراخان» با ۴۶ هزار تن و شرکت با مسئولیت محدود «بندر باری مرکزی» با ۲۵ هزار تن به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم این استان را به خود اختصاص دادند.

طبق آمار رسمی وزارت صنایع آستراخان بندر سالیانکا در سال ۲۰۲۰ بین ۱۵ بندر فعال در رودخانه ولگا و منطقه اولیا و جمهوری داغستان توانست رتبه اول هم از لحاظ تناژ بارگیری و هم تعداد فروند پهلودهی کشتی را به خود اختصاص دهد

به گفته ایگور بابوشکین، فرماندار آستارخان، افزایش گردش کالا یکی از اصلی ترین وظایف منطقه آستاراخان است و خوشه خزر، شامل منطقه ویژه اقتصادی - بندر و "لوتوس" به این هدف کمک  کرد.

وی گفت: به رغم کاهش کلی حجم حمل و نقل محموله در بنادر روسیه در ژانویه، بندرهای دریایی منطقه آستاراخان این شاخص را ۲۷.۲ درصد افزایش دادند.

مهدی اکوچکیان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان کسب مقام اول بارگیری و تخلیه بار در بندر سالیانکا را تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد این بندر بتواند در سال های آتی این مقام را تکرار نماید.

سید جواد پوردست مدیر ایرانی بندر سالیانکا  به ایرنا گفت: سالیانکا بزرگترین بندر دریایی منطقه آستاراخان از نطر وسعت و تعداد اسکله است و ۵۳ درصد سهم ان مربوط به ایران و بقیه در اختیار روسیه است.

وی افزود:  فعالیت خوب اقتصادی در این بندر باعث شده است تا در حوزه اقتصادی منافع دو کشور ایران و روسیه تقویت شود.

پوردست گفت: این بندر نقش مهمی در تبادل کالا بین ایران،  روسیه، اتحادیه اقتصادی اوراسیا و سازمان اقتصادی شانگهای دارد.

منبع :خبرگزری جمهوری اسلامی

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه