امروز:
  • دلار - ریال
  • یورو ریال
  • پوند ریال
  • دلار کانادا ریال
  • درهم ریال
  • لیر ریال
  • یوان ریال
  • ین ریال

تاکید بر اهمیت رویکرد دانش بنیانی اولین نمایشگاه خدمات کسب و کار استان گیلان

0

view

در نشست هماهنگی برگزاری نمایشگاه خدمات کسب و کار گیلان بر اهمیت توجه به رویکرد دانش بنیانی نمایشگاه تاکید گردید.

تاکید بر اهمیت رویکرد دانش بنیانی اولین نمایشگاه خدمات کسب و کار استان گیلان

به گزارش "گسترش تولید و تجارت" در این نشست که با حضور نمایندگان تعدادی از ادارات و تشکلهای منتخب ستاد برگزاری این نمایشگاه تشکیل گردید، رئیس مرکز آموزش بازرگانی گیلان گفت: برای مشارکت شرکت‌های دانش بنیان و فناور در این نمایشگاه حمایت های ویژه ای صورت خواهد گرفت.

روهام قلیچی افزود: تلاش جهت حل معضل نگرش جزیره‌ای نسبت به ارائه خدمات حوزه کسب و کار و ایجاد تعامل جمعی و هم افزایی خدمات و ظرفیت های موجود در این حوزه برای ایجاد اشتغال در بخش های مختلف از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه می باشد.

 وی تصریح کرد: ترویج آموزشهای لازم برای تجاری سازی اختراعات و تولیدات فناورانه و ارائه مشاوره های تخصصی برای بازاریابی و فروش و توسعه کسب و کارها در کنار تلاش برای تقویت ارتباط با صنعت در دانشگاه ها و توسعه تعامل دانشجویان و فارغ التحصیلان با حوزه صنعت از دیگر اهداف این نمایشگاه می باشد.

 مجری اولین نمایشگاه خدمات کسب و کار گیلان همچنین گفت: آشنایی دانش آموزان و قشر نوجوان با حمایت ها و خدمات قابل ارائه در فضای کسب و کار و اطلاع آنان از دستاوردها و پیشرفتهای گوناگون حوزه تولید و اشتغال در استان و کشور، تاثیر بسزایی در افزایش امید و روحیه این قشر آینده ساز دارد و این مهم، از اصلی ترین برنامه ها و اقدامات قابل اجرا در این رویداد بزرگ محسوب می گردد.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت آشناسازی دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی با مشاغل و فضای کسب و کار گفت: در همین راستا طرح متد (مهارت تولید و درآمد) از مهمترین طرح های آموزش و پرورش برای اتصال بخش های مختلف مقاطع دانش آموزی با یکدیگر و تکمیل حلقه مفقوده بین دوره های مختلف آموزشی می باشد.جابر عباسی افزود: جشنواره نوجوانان خوارزمی یکی از مهمترین برنامه های موجود جهت اتصال این حلقه ها به یکدیگر و ایجاد برنامه مدون جهت استمرار و تداوم مهارت آموزی و پرورش استعدادهای دانش آموزان است.

 وی با اشاره به اینکه شعار محوری"هر دانش آموز یک مهارت" در سرلوحه اهداف ما قرار دارد گفت: این امر موجب هماهنگی و تداوم فعالیتهای مربوط به افزایش مهارت ها در بین دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی خواهد شد.

 رئیس اداره آموزش پژوهش و فناوری اداره کل صمت گیلان نیز در این نشست گفت: ایجاد هماهنگی و هم افزایی بین دستگاه‌های اجرایی مختلف و تشکلها و نهادهای مرتبط با حوزه خدمات کسب و کار جهت برنامههایمرتبطبا این عرصه بسیار ضروری و راهگشا می باشد.

اسماعیل مقدس افزود: اولین نمایشگاه خدمات کسب و کار گیلان در دو جنبه ارائه نیازها و نیز عرضه توانمندی های موجود و معرفی خدمات و ظرفیت های دستگاه های مختلف در این زمینه فعالیت خواهد نمود و یک رویداد مطلوب و مطرح در سطح کشور می تواند باشد.

 وی تصریح کرد: مهمترین خروجی این نمایشگاه این است که پس از برگزاری آن نیز شاهد تداوم همکاری ها و تعاملات دستگاه ها و تشکل های ذیربط حول محور خدمات کسب و کار و اطلاع رسانی از توانمندی ها و ظرفیت های موجود و اتصال بخش های مختلف به یکدیگر باشیم.

 

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه