امروز:
  • دلار 273,120 ریال
  • یورو 317,530 ریال
  • پوند 376,110 ریال
  • دلار کانادا 222,100 ریال
  • درهم 713,000 ریال
  • لیر 30,400 ریال
  • یوان 42,850 ریال
  • ین 246,500 ریال

تجاری‌ سازی تولیدات شرکت‌ های کوچک و متوسط با کمک شرکت‌ های مدیریت صادرات

0

view

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر اهمیت شرکت‌ های مدیریت صادرات گفت: فضای تجارت بین‌الملل، فضای بازی بزرگان است و شرکت‌ های کوچک و متوسط و به عبارتی SME ها باید برای حضور در عرصه تجارت بین‌الملل از سوی شرکت‌ های مدیریت صادرات و‌ شتاب‌ دهنده‌ها حمایت شوند.

 
تجاری‌ سازی تولیدات شرکت‌ های کوچک و متوسط با کمک شرکت‌ های مدیریت صادرات

به گزارش "گسترش تولید و تجارت"، معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر اهمیت شرکت‌های مدیریت صادرات گفت: فضای تجارت بین‌الملل، فضای بازی بزرگان است و شرکت‌های کوچک و متوسط  (SME) باید برای حضور در عرصه تجارت بین‌الملل از سوی شرکت‌ های مدیریت صادرات و‌ شتاب‌ دهنده‌ها حمایت شوند.

فرهاد نوری در جلسه با شرکت‌های مدیریت صادرات با تاکید بر شکل‌گیری و حمایت از تشکیل نهاد و تشکلی در بخش خصوصی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای پیگیری مطالبات شرکت‌های مدیریت صادرات و ساماندهی فعالیت‌ها، گفت: این نهاد باید با تعریف استانداردها، پایبندی به قوانین، ریل‌گذاری و شرایط عضویت مناسب، پذیرای شرکت‌های کوچک و کسب و کارهای جوان در عرصه تجارت باشد.

وی ادامه داد: شرکت‌های مدیریت صادرات، شرکت‌های ادغام، شتاب‌دهنده‌ها و کنسرسیوم‌های صادراتی نقش پررنگ و مهمی در صادرات و تجاری‌سازی شرکت‌های کوچک و متوسط دارند تا تولیدات و خدمات این شرکت‌ها استاندارد و صرفه مقیاس لازم برای حضور در بازارهای بین‌المللی و بزرگ را پیدا کند.

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات با اشاره به مشکلات بنگاه‌ها شامل تهیه مواد اولیه، تامین نیروی انسانی مجرب، مسائل بین‌الملل، مشکلات تامین ارز افزود: باید از مشکلات عبور کرد و به فکر راهکار و افزایش توان تولید و صادرات بنگاه‌ ها بود و با حفظ استاندارد ها، رعایت قوانین مسیر فعالیت و تجارت شرکت‌ها تسهیل شود.

وی با بیان اینکه در سال‌ های گذشته شرکت‌های مدیریت صادرات محدود بود و  به دلایل مختلف در قوانین حمایتی و بودجه‌ای کمتر دیده شده بودند، گفت: در سال ۱۴۰۰ و براساس شیوه‌نامه‌ای که در سایت سازمان نیز قابل دسترسی است، شرکت‌های مدیریت صادرات، شتاب‌دهنده‌ها و شرکت‌هایی از این دست را مورد حمایت بودجه‌ای و غیر بودجه‌ای قرار خواهیم داد.
نوری در پایان با تاکید بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بیان داشت: این شرکت‌ها ظرفیت‌های صادراتی زیادی دارند و محل مناسبی برای حضور و‌ فعالیت شرکت‌های مدیریت صادرات هستند که لازم است مورد توجه ویژه قرار گیرند./ سازمان توسعه تجارت ایران

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه