امروز:
  • دلار - ریال
  • یورو ریال
  • پوند ریال
  • دلار کانادا ریال
  • درهم ریال
  • لیر ریال
  • یوان ریال
  • ین ریال

رئیس کل دادگستری استان گیلان:

شرایط اقتصادی امروز، اهمیت توجه به تولید و اشتغال را مضاعف کرده است

0

view

رئیس کل دادگستری استان گیلان در بازدید از صنایع ریسندگی و بافندگی پیشروتاب (گروه صنعتی دکتر برق لامع) واقع در شرصنعتی رشت گفت: شرایط اقتصادی امروز، اهمیت توجه به تولید و اشتغال را مضاعف کرده است و دستگاه قضایی با جدبت، به دنبال برطرف کردن مشکلات واحدهای تولیدی است، تا چرخه اقتصاد و معیشت در کشور متزلزل نشود.

شرایط اقتصادی امروز، اهمیت توجه به تولید و اشتغال را مضاعف کرده است

به گزارش "گسترش تولید و تجارت" حجت‌الاسلام خلیلی در بازدید از کارخانه حوله بافی پیشروتاب که بزرگ ترین و مدرن ترین کارخانه حوله بافی کشور و تنها حوله بافی استان گیلان است، اظهار داشت: دستگاه قضا با جدبت، به دنبال برطرف کردن مشکلات واحدهای تولیدی است، تا چرخه اقتصاد و معیشت در کشور متزلزل نگردد.
وی افزود: شرایط امروز جامعه، اهمیت اشتغال را مضاعف کرده است و می طلبد تمامی مدیران دستگاه های اجرایی تلاش خود را برای اشتغالزایی به‌کار گیرند.
رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه "همه ما مسئولیت داریم از تولید و اشتغال حمایت کنیم"، افزود: از همین رو از همه مدیران می خواهم، قبل از ورود دستگاه قضایی، به وظیفه ای که در قبال تولید و حفظ اشتغال دارند به خوبی عمل کنند.
احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز در این بازدید گفت: کارخانه ریسندگی و بافندگی « پیشروتاب» در زمان مدیریت قبلی دچار ورشکستگی شده بود که با حمایت های دستگاه قضایی خصوصا رئیس کل دادگستری استان، توانست بدهی های خود را پرداخت کرده و اکنون 120 نفر در آن مشغول صنعت بافندگی حوله هستند که به دلیل دارا بودن کیفیت مناسب به کشورهای دیگر نیز صادر می شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مشکل این واحد تولیدی را در حوزه ثبتی عنوان کرد که در جهت رفع موانع این واحد تولیدی منحصربفرد به مدیرکل ثبت اسناد و سایر مدیران اجرایی توصیه های لازم انجام شد تا با مرتفع شدن این مشکل و مشارکت سرمایه گذار، زمینه اشتغال بیش از 200 نفر از جوانان استان فراهم گردد.

استقرار بزرگترین کارخانه حوله بافی کشور در شهرستان رشت، ظرفیت مناسبی برای اشتغال استان است
فرماندار رشت هم در بازدید از صنایع ریسندگی و بافندگی پیشروتاب، با ذکر این نکته که استقرار بزرگترین کارخانه حوله بافی کشور در شهرستان رشت، ظرفیت مناسبی برای افزایش ضریب اشتغال جوانان شهرستان و پاسخ به نیاز بازار داخلی فراهم آورده، تصریح کرد: در صورت دریافت حمایت های لازم، این واحد از توان رقابت با تولیدات مشابه خارجی برخوردار می باشد.
حمیدرضا امام پناهی افزود: در صورت رفع مشکلات بانکی و قضایی شرکت پیشروتاب (حوله برق لامع)، این واحد امکان افزایش دو برابری اشتغال موجود را خواهد داشت.
وی با تاکید بر این مطلب که توانمندی صنعتگران کشورمان همیشه اقتصاد و اشتغال را در برابر تکانه های مختلف محافظت کرده است، خاطرنشان کرد: هر جا اراده کرده ایم، توانسته ایم کالاهایی ارزان تر و با کیفیت تر از مشابه خارجی تولید و اعتماد بازارهای داخلی و خارجی را جلب نماییم.

در صورت رفع برخی مشکلات ثبتی و بانکی، حجم تولید را در کمتر از دو ماه به دو برابر می‌رسانیم

مدیرعامل و رییس هیات مدیره صنایع ریسندگی و بافندگی پیشروتاب نیز در گفتگو با هیات قضایی و اداری گیلان تاکید کرد: با وجود اینکه ستاد رفع موانع تولید استان در ۸ سال گذشته بارها مصوباتی در خصوص دریافت تسهیلات برای این واحد تولیدی داشته است اما با عدم همکاری بانک‌ها هیچگاه این مصوبات اجرایی نشده است.
کاظم مادرشاهی افزود: تمام بدهی های پرداخت شده اعم از کارگری و مالیاتی و بانکی و انرژی، در این هشت سال که مدیریت کارخانه را برعهده گرفته ایم جملگی از محل آورده شخصی بوده است و حتی یک ریال از تسهیلات بانکی استفاده نشده و تمامی بدهی ها مربوط به دوران مدیریتی قبل بوده است.
مهندس مادرشاهی تاکید کرد: در صورت رفع برخی مشکلاتی ثبتی و بانکی، حجم تولید را در کمتر از دو ماه به دو برابر خواهیم رساند.
گفتنی است، نادر ناصری آذری مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان گیلان نیز، با حضور در این بازدید وعده داد در اولین کار عملیاتی خود مشکل ثبتی این واحد تولیدی را برطرف خواهد کرد.
لازم به ذکر است مهدوی مدیر شهر صنعتی رشت، محمدنژاد معاون برنامه‌ریزی فرماندار رشت و معاون اداره ثبت اسناد و املاک گیلان از دیگر مدیران حاضر در این بازدید بوده اند.

 

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه