امروز:
  • دلار 241,030 ریال
  • یورو 285,440 ریال
  • پوند 343,050 ریال
  • دلار کانادا 199,850 ریال
  • درهم 631,000 ریال
  • لیر 28,700 ریال
  • یوان 37,900 ریال
  • ین 226,500 ریال

صنایع گیلان از قطع یکباره انرژی، دلخور و مغبون هستند/ تعطیلی حتی یک واحد صنعتی به نفع هیچ کس نیست

0

view

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: بسیاری از صنایع گیلان از قطع یکباره برق و گاز دلخور و مغبون هستند زیرا این اقدام، خسارت های زیادی به روند فعالیت صنایع وارد کرده است.

صنایع گیلان از قطع یکباره انرژی، دلخور و مغبون هستند/ تعطیلی حتی یک واحد صنعتی به نفع هیچ کس نیست

به گزارش "گسترش تولید و تجارت" فرهاد دلق پوش در جلسه ای با مدیران شرکت توزیع برق گیلان اتخاذ تمهیدات لازم جهت کاهش فشار بر صنایع استان را در خصوص قطعی های اخیر خواستار شد و تاکید کرد: حسب قانون، وزارت نفت، موظف به تامین سوخت جایگزین می باشد و در این راستا واحد های صنعتی و صنفی حساس ما برای جایگزینی سوخت؛ امکانات و تجهیزات ویژه ای برای تبدیل و مصرف آن در خطوط تولید می خواهند که تاکنون برای همه واحد ها پیش‌بینی نشده است.

وی کندی روند فعالیت های صنعتی و تولیدی را به ضرر همگان دانست و عنوان کرد: توقع داریم نوع رفتار با صنایع بدهکار انرژی هم فرهنگ سازی شود و از برخورد شتابزده با کارآفرینان بخش تولید جداً خودداری گردد و وضعیت دشوار اقتصادی توسط مدیران دستگاه ها و بدنه کارشناسی به نیکی درک بشود و قطعا مشتری مداری جزو ذات سازمان های خدمت رسان باشد.

دکتر دلق پوش افزود: البته مدیران صنایع ما توقع دارند که اگر قرار است قطع برق در استان انجام شود میزان و درصد آن نسبت به سایر استان‌ها بیشتر نباشد تا حد امکان فشار کمتری به واحدهای صنعتی استان وارد گردد و زمانبندی قطعی از طریق رسانه ها و ارسال پیامک با توجه به به حساسیت و نوع کار واحدها به موقع اعلام شود که مدیر واحد صنعتی بلاتکلیف نماند.

وی خاطر نشان کرد: در قالب تفاهم نامه با شرکت برق برخی تغییرات در ساعات کاری کارخانجات بوجود آمده است که البته این تغییر شیفت ها هم اختلالاتی در بهره وری نیروی انسانی واحدهای صنعتی پیش خواهد آورد. بویژه که در روزهای آتی با توجه به نزدیکی فصل تابستان، شرایط به مراتب سخت تر خواهد بود
رئیس سازمان صمت استان گیلان در ارتباط با تعامل با واحدهای صنعتی نیز تاکید کرد: نحوه تعامل و تفاهم باید به گونه ای انجام شود که کمترین آسیب وارده را در پی داشته باشد چراکه صنایع و کارخانجات متعلق به همه مردم است و همگی از چرخش اقتصادی و ایجاد اشتغال آنها بهره مند می شویم و تعطیلی حتی یک واحد به نفع هیچ کس نیست.

فرهاد دلق پوش با قرائت نامه خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در این نشست، مبنی بر پیگیری قضایی خسارات ناشی از قطعی های اخیر، اظهار داشت: انجمن ها و تشکل های صنعتی ضمن گلایه مندی بشدت پیگیر هستند که از محل ماده25 قانون کسب و کار واحدهای صنعتی برای جبران بخشی از خسارات ناشی از قطعی برق و گاز پیگیری و اقدام نمایند.

رئیس سازمان صمت گیلان اضافه نمود: البته در جلسات مشترک اتاق بازرگانی، خانه صنعت و انجمن های صنعتی بیشترین تعامل لازم برای جلب رضایت بخش صنعت را فراهم کردیم و مقرر شد که از زمان های قطع برق برای تعمیرات دستگاه ها و یا در قالب تعطیلات تابستانه معمول استفاده نمایند و تفاهم نامه ای هم در این رابطه با شرکت برق تنظیم نمایند.

دکتر دلق پوش در پایان تصریح کرد: تاکنون برای فعالیت تولید رمز ارزها هیچگونه پروانه بهره‌برداری صادر نشده است و تعدادی جواز تاسیس صادر که به مرحله اجرا و بهره برداری نرسیده اند و اگر واحدی در استان است فعالیت دارد، غیر مجاز است.

بدون اطلاع قبلی برق صنایع گیلان قطع نخواهد شد

در این نشست، که با حضور مدیران فروش و دیسپاچینگ برق استان برگزار شد این مسئولین نیز درخواست جدی گرفتن هشدارها و ابلاغیه های شرایط حاد شدند و در این رابطه جواد بیدی،معاون فروش و خدمات مشترکین توزیع برق استان گفت: واحد های تک شیفت می توانند ساعت شروع شیفت خود را صبح ها زودتر شروع و به جلو بکشند که با پیک مصرف تداخل نکند برخی از صنایع که چند شیفتی هستند نیز با امضای تفاهم نامه، می توانند برنامه مناسب را دریافت نمایند.

معاون فروش و خدمات مشترکین توزیع برق گیلان تاکید کرد: به هیچ وجه بدون اطلاع قبلی برق صنایع قطع نخواهد شد لذا در صورت تماس با واحدهای شاخص صنعتی، توقع همکاری برای انعقاد تفاهم نامه برای هماهنگی بیشتر و کاهش خسارات را داریم.

*************************

گفتنی است خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان همزمان پیرو اطلاعیه خانه صمت ایران اطلاعیه ای را با مضمون زیر صادر کرده و از صنعتگران و تولیدکنندگانی که با قطعی های مکرر برق دچار ضرر و زیان شده اند خواسته تا میزان ضرر و زیان خود را اعلام کنند. در این اطلاعیه چنین آمده است:

با عنایت به قطعی های مکرر جریان برق در سراسر کشور و بالتبع در استان گیلان و  وارد شدن صدمات و خسارات مالی به واحدهای تولیدی و صنعتی اعم از مواد اولیه، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی به استحضار می رساند خانه صمت ایران وفق مفاد 25 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار نسبت به جمع آوری گزارشات از واحدهای صنعتی جهت پیگیری حقوق تولیدکنندگان از طریق مراجع قضایی اقدام نموده است و شایان ذکر است حسب پیگیری های خانه صمت ایران با تعیین شدن میزان خسارات وارده؛ در صورت عدم تعیین تکلیف موضوع، مقرر است شکایت های صاحبان صنایع سراسر کشور به دادستانی کل کشور تقدیم می گردد.

صنعتگران محترم گیلان نیز می توانند موارد را در قالب جدول ذیل در اسرع وقت به آدرس ایمیل him.guilan@gmail.com  و یا شماره واتساپ 09028360408 ارسال نمایند.

لینک کوتاه

برچسب ها : ,

0 نظر

ارسال دیدگاه