امروز: آخرین بروزرسانی:

با حمایت صندوق حمایت از صنایع الکترونیک انجام شد؛

نمونه‌سازی اینورتر خورشیدی با تلاش یک شرکت ایرانی

ارسال شده توسط توسط الناز طاهر قاسمی 0

view

طراحی و نمونه‌سازی اینورتر خورشیدی متصل به شبکه با حمایت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) در یک شرکت ایرانی انجام شد.

نمونه‌سازی اینورتر خورشیدی با تلاش یک شرکت ایرانی

به گزارش "گسترش تولید و تجارت" به نقل از شاتا، اینورتر متصل به شبکه علاوه بر تبدیل جریان مستقیم (DC) به جریان متناوب (AC)، قابلیت همگام شدن به‌ منظور اتصال به شبکه برق را دارد. کاربرد آن در تبدیل ولتاژ DC پانل‌های خورشیدی یا توربین‌های بادی به ولتاژ AC به‌منظور اتصال به شبکه سراسری برق است.

این شرکت دانش بنیان با حمایت صحا در طول سال‌های ۸۹ تا ۹۱ یک دستگاه اینورتر بادی KW3 را برای پژوهشکده هوا خورشید دانشگاه فردوسی مشهد طراحی کرده است.

اینورترهای خورشیدی بخش مهمی از یک سیستم سولار هستند. اینورتر متصل به شبکه به اینورترهایی گفته می‌شود که امکان متصل کردن پنل‌های خورشیدی به‌صورت مستقیم به خود اینورتر متصل به شبکه و هم‌چنین از طرفی دیگر وصل کردن اینورتر به‌صورت مستقیم به برق شهری را دارد.علاوه براین، با استفاده از اینورتر متصل به شبکه می‌توانیم برق تولیدی از انرژی خورشیدی را مستقیماً به برق شهری تزریق کنیم.

مدیرعامل شرکت توان پژوهان فناور پاسارگاد گفت: با توجه به کاربردهای این محصول در مصارف خانگی و تجاری به‌منظور اجرای سیاست‌های کلان کشور دارای اهمیت است. در این راستا استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر با حمایت‌های مناسب دولت می‌تواند انجام گیرد.

بهزاد سیاه کلاه در رابطه با نحوه دریافت تسهیلات از صندوق حمایت از صنایع الکترونیک گفت: درمجموع برداشتی که در این شرکت از عملکرد صندوق وجود داشته مثبت است. در تمامی مراحل دریافت تسهیلات هم در بخش کارشناسی، فعالیت‌ها با سرعت و دقت انجام می‌شد و هم درصدی که به‌عنوان میزان سود بازپرداخت وام درنظر گرفته شده بود معقول بوده و به نسبت درصد وام‌های بانکی کارگشا بود.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر، سلامت صندوق هم بسیار بالا است و عملکرد شفاف و صادقانه صحا قابل‌تقدیر است. البته در موارد جزئی در رابطه با تضامین و موضوع کارشناسی برای تصویب مبلغ وام یک مشکلاتی پیش آمد که با توجه به فهم و دقت مدیران صندوق به‌راحتی و سرعت برطرف شد.

سیاه کلاه در رابطه با حمایت‌های صحا اظهار کرد: مبلغ وام توانست کمک شایانی به فعالیت‌های شرکت کند. درصد مناسب نرخ سود منجر به صادرات محصول شد و بسیار به ما کمک کرد. ضمن اینکه در بسیاری مواقع که دچار کمبود نقدینگی می‌شدیم تسهیلات صندوق مشکلات را برای ما مرتفع می‌کرد.

وی ادامه داد: همچنین، سرعت بالای پرداخت وام درخواستی در صحا در مقایسه با صندوق‌های دیگر بسیار قابل تقدیر است. با این مبلغ توانستیم مشکلات کسری نقدینگی شرکت را برطرف کرده و این حمایت‌ها باعث می‌شد پروژه‌ها متوقف نشوند و فعالیت‌های تحقیقاتی شرکت ادامه پیدا کند.

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه