امروز:
  • دلار 273,270 ریال
  • یورو 317,820 ریال
  • پوند 376,060 ریال
  • دلار کانادا 222,200 ریال
  • درهم 713,500 ریال
  • لیر 30,300 ریال
  • یوان 42,850 ریال
  • ین 246,500 ریال

ارتقا کیفیت تولیدات لوازم خانگی تنها با حمایت دولت

0

view

نایب رئیس اتاق اصناف ایران: وزارت صمت باید چارچوبی را سرلوحه کار خود قرار دهد تا به جهت تکریم ارباب رجوع، محصولات خانگی حداقل 60 یا 70 درصد قابلیت رقابت با محصولات مشابه خارجی را داشته باشد.

ارتقا کیفیت تولیدات لوازم خانگی تنها با حمایت دولت

 طاهره معمولی کارگر- به گزارش"گسترش تولید و تجارت"، جلال‌الدین محمد شکریه با اشاره به لزوم ارتقاء کیفیت محصولات در بخش لوازم خانگی اظهار داشت: کشورهایی مانند کره جنوبی و ژاپن که امروز در این سطح از تولید و صادرات لوازم خانگی قرار گرفته‌اند، روزی در شرایط ما بودند و یقیناً در ابتدای امر کالاهای تولیدی آنان نیز به سطح  و پیشرفت کنونی نبوده و نقاط ضعفی داشته است، اما مردم آنها از محصولات داخلی حمایت کردند .

شکریه با بیان اینکه مردم این کشورها توانستند با حمایت از بخش صنعت ارزآوری را افزایش دهند و این پیشرفت اقتصادی به تدریج در نظام اقتصادی کشورها رقم‌ خورد اظهار داشت: ما امروز نیازمند ایجاد فرهنگ خرید کالای ایرانی، جلب اعتماد مردم و حفظ این جایگاه با تکریم ارباب رجوع از سوی بخش صنعت هستیم.

جلال‌الدین محمد شکریه با اشاره به لزوم ارتقاء کیفیت محصولات در بخش لوازم خانگی اظهار داشت: وزارت صمت باید چارچوبی را سرلوحه کار خود قرار دهد تا به جهت تکریم ارباب رجوع، محصولات خانگی حداقل 60 یا 70 درصد قابلیت رقابت با محصولات مشابه خارجی را داشته باشد.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور خاطر نشان کرد: کشورهایی مانند کره جنوبی و ژاپن که امروز در این سطح از تولید و صادرات لوازم خانگی قرار گرفته‌اند روزی در شرایط ما بودند و یقیناً در ابتدای امر کالاهای تولیدی آنان نیز به پیشرفتگی کنونی نبوده و نقاط ضعفی داشته است اما مردم از محصول داخلی حمایت کردند.

شکریه با بیان اینکه مردم این کشورها توانستند با حمایت از بخش صنعت ارزآوری را افزایش دهند و این پیشرفت اقتصادی به تدریج در نظام اقتصادی کشورها رقم‌ خورده گفت: ما امروز به ایجاد فرهنگ خرید کالای ایرانی، جلب اعتماد مردم و حفظ این جایگاه با تکریم ارباب رجوع از سوی بخش صنعت نیاز داریم.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با اشاره به اینکه برخی برند های خارجی در ایران مونتاژ و ساخته می‌شود و این برندها با اعطاء نمایندگی‌ های خود در کشور ما فعالیت می‌کنند، لذا‌ ما باید برندهای داخلی خود را در کشور تولید کنیم، افزود: ما برای رسیدن به این جایگاه نیازمند حمایت مردم از تولید داخل هستیم. در امتداد این حمایت مردم از تولید داخل و کالای ایرانی، بخش خصوصی و کارخانجات تولیدی کشور مسئولیت حفظ این حمایت و صیانت از این اعتماد را برعهده دارند.

شکریه افزود: واحدهای صنفی به‌ عنوان عرضه‌کننده در حلقه آخر قرار دارند از این رو دولت و بخش صنعت باید تولید کنندگان را با تکنولوژی روز دنیا آشنا کنند و نیازهای جامعه را بسنجند.

وی یاد آور شد : همچنین باید نقاط ضعف خود در تولید لوازم خانگی را برطرف کنیم تا از این طریق از نیاز داخلی پاسداری کرده و به اعتماد مردم ارج نهیم.

نایب رئیس اتاق صناف ایران با بیان اینکه تعطیلی هر کارخانه تولیدی منجر به تعطیلی اشتغال، افزایش ناهنجاری‌ های اجتماعی و وابستگی به کشورهای خارجی می‌شود، گفت: بسیاری‌ از شرکت‌ های خارجی در جریان تحریم اعلام داشتند که هیچ قطعه و ماشینی وارد ایران نمی‌کنند، از این رو دیگر نباید خود را وابسته به تولیدات خارجی بدانیم.

شکریه با اشاره به اینکه اکنون در این برهه از زمان باید تولید داخل را دریابیم و شاید این فرصت ارتقاء یافتن هیچ زمان دیگری برای تولید کنندگان داخلی ایجاد نشود، عنوان کرد: اگر فعالان اقتصادی بتوانند به میزان 60 یا 70 درصد با محصولات خارجی رقابت کنند مردم باید به کالای ایرانی اعتماد کنند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور ارتقای میزان رقابت‌ پذیری محصولات داخلی با کالای مشابه خارجی و گسترش صادرات کالای ایرانی را در گرو اعتماد و حمایت مردم دانست و خاطر نشان کرد: در حال حاضر این صادرات در بخش لوازم خانگی در کشور وجود دارد، اما آن‌‌ طور که باید گسترده نیست.

شکریه اظهار داشت: مطمئناً هنگامی که تولید را در داخل به مرحله اشباع رساندیم، تولید کننده با قطعه‌ سازان داخلی قرار داد می‌بندد و دیگر قطعات از خارج از کشور وارد نمی‌شود؛ اکنون واحدهای تولید کننده، بسیاری از قطعات مکانیکی و بردهای الکترونیکی را تولید می‌کنند و این نتیجه اعتماد به آنان بوده است.

وی عنوان کرد: خوشبختانه به‌عنوان مثال اکنون در بحث لوازم الکتریکی نظیر محافظ یا شوفاژ و رادیاتور برندهای ایرانی جا افتاده‌اند، لذا ما باید به‌ طور ویژه از این برندها حمایت کنیم که خط تولید خود را گسترش دهند تا ناچار به واردات کالای بی‌کیفیت خارجی نباشیم.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه خلاقیت و ظرفیت گسترش تولیدات داخلی در کشور وجود دارد ابراز داشت: تولید باید در سبد حمایتی دولت قرار گیرد تا‌ با اقداماتی همچون کنترل کیفیت محصولات و ارائه آموزش‌ های لازم، کمک به تولید کنندگان به واسطه معافیت‌ های مالیاتی و اعطای بسته‌های تشویقی شاهد رونق در این عرصه باشیم.

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه