امروز:
  • دلار 239,870 ریال
  • یورو 285,840 ریال
  • پوند 348,000 ریال
  • دلار کانادا 201,750 ریال
  • درهم 656,000 ریال
  • لیر 30,900 ریال
  • یوان 38,500 ریال
  • ین 234,300 ریال

ایدرو ۲۳ طرح صنعتی با برآورد سرمایه‌گذاری ۴۵ هزار میلیارد تومان را در دست اجرا دارد

0

view

معاون وزیر و رییس هیات عامل ایدرو در مورد طرح‌های در دست اقدام ایدرو گفت: ایدرو به عنوان نخستین سازمان توسعه کشور با بیش از نیم قرن سابقه در توسعه صنعتی هم اکنون ۲۳ طرح صنعتی با پیشرفت های فیزیکی متفاوت و با برآورد سرمایه گذاری ۴۵ هزار میلیارد تومان را در دست اجرا دارد.

ایدرو ۲۳ طرح صنعتی با برآورد سرمایه‌گذاری ۴۵ هزار میلیارد تومان را در دست اجرا دارد

به گزارش "گسترش تولید و تجارت گیلان" به نقل از شاتا، محسن صالحی‌نیا در مراسم رو نمایی از طرح‌های ملی وزارت صمت با حضور رییس جمهور و وزیر صمت، افزود: با توجه به شعار سال و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص پشتیبانی از تولید و مانع زدایی از آن در این زمینه رسالت این سازمان بیش از پیش مهم و سنگین بوده و نیازمند مساعدت و همکاری کلیه بخش های مربوطه است .

وی بیان کرد : طرح تولید بیو اتانول سوختی و طرح تولید ممبران های مورد نیاز آب شیرین کن در مناطق محروم کرمانشاه و ایلام از جمله طرح های این سازمان است که تا پایان همین دولت به بهره برداری خواهد رسید.

رییس هیات عامل ایدرو خاطرنشان کرد: در حوزه سیاست گذاری و توسعه صنعت خودرو در سال گذشته علیرغم همه مشکلات موجود ایدرو موفق به اجرای برنامه تولید خودرو به تعداد حدود یک میلیون دستگاه خودرو اعم از سبک و سنگین شده است که با اتخاذ تدابیر لازم برای سال جاری این میزان با رقم حدود ۲۵ درصد افزایش در دستور کار قرار دارد و این در حالی است که در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ نیز ۲۰ درصد افزایش تولید را تجربه کرده است.

صالحی نیا گفت: این حجم از تولید زمانی حاصل شده که به دلیل محدودیت‌های بین‌المللی و شرایط کرونا با توسعه برند های تولیدی داخلی در خودرو و تعمیق ساخت داخل و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان توانستیم خودروهای جدید با قوای محرکه به روز و موتور های کم مصرف و توسعه استانداردهای کیفی روانه بازار مصرف کنیم.

معاون وزیر و رییس هیات عامل ایدرو همچنین از رییس جمهور درخواست کرد در خصوص بازگشت منابع حاصل از واگذاری های واحدهای این سازمان که حسب قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ به منظور امکان سرمایه‌گذاری با اولویت در مناطق محروم بایستی به سازمان‌های مادرتخصصی برگردانده شود، دستور مساعدت ویژه و اجرای این بند از قانون صادر شود.

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه