امروز:
  • دلار 241,030 ریال
  • یورو 285,440 ریال
  • پوند 343,050 ریال
  • دلار کانادا 199,850 ریال
  • درهم 631,000 ریال
  • لیر 28,700 ریال
  • یوان 37,900 ریال
  • ین 226,500 ریال

ایدرو در اطلاعیه ای اعلام کرد؛

تامین ورق خودروسازان بدون اختلال ادامه می یابد/ انواع ورق های فولادی فقط به تولیدکنندگان محصولات مرتبط اختصاص می یابد

0

view

در پی انتشار مطالبی در روزهای اخیر با محتوای نگرانی از تامین ورق فولادی مورد نیاز سازندگان قطعات خودرو، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به عنوان متولی صنایع خودرو طی اطلاعیه ای اعلام کرد با تمهیدات در نظر گرفته شده و هماهنگی معاونت امور صنایع وزارت صمت فرآیند تامین ورق های فولادی مورد نیاز قطعه سازان بدون اختلال استمرار می یابد.

تامین ورق خودروسازان بدون اختلال ادامه می یابد/ انواع ورق های فولادی فقط به تولیدکنندگان محصولات مرتبط اختصاص می یابد

به گزارش "گسترش تولید و تجارت گیلان" به نقل از شاتا، طبق شیوه نامه عرضه و تقاضای زنجیره فولاد مصوب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت؛ انواع ورق های فولادی فقط به تولیدکنندگان محصولات مرتبط اختصاص می یابد.

لذا در راستای این شیوه نامه وزارت صمت با دعوت از واحدهای تولیدی مصرف کننده فولاد (از جمله خودروسازان و قطعه سازان خودرو) درخواست نموده تا نسبت به ثبت نام یا تکمیل و اصلاح مشخصات در سامانه بهین یاب برای اختصاص سهمیه فولاد و امکان تهیه از بورس کالا اقدام نمایند.

در این میان تعداد محدودی از قطعه سازان به دلیل نداشتن پروانه بهره برداری، تفاوت نوع محصول تولیدی با پروانه و جواز فعالیت، نامتناسب بودن نیاز اعلامی با ظرفیت و امکانات تولید و یا عدم شفافیت مالی و نداشتن صورت های مالی حسابرسی شده و مواردی از این دست موفق به تکمیل فرآیند ثبت نام خود در سامانه بهین یاب نشده اند.

چون فروش ورق فولادی از طریق بورس کالا به تولیدکنندگان عضو سامانه بهین یاب انجام می شود، از این رو سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و معاونت صنایع وزارت صمت طی نشست های متعدد با قطعه سازان و انجمن های فعال توافق لازم برای تامین ورق فولادی این واحدها را تا رفع مشکلات ثبت نامی ایشان در مدت مورد تفاهم انجام داده است.

لذا هیچ خللی در تامین ورق فولادی صنایع خودرو ایجاد نخواهد شد و نگرانی در این مورد و اظهارات صورت گرفته قرینه واقعی ندارد .

بدیهی است ایدرو و وزرات صمت در راستای راهبرد سال مبنی بر مانع زدایی و پشتیبانی از تولید در مسیر تامین مواد اولیه برای واحدهای تولیدی و قطعه سازان فعال در چارچوب اجرای مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معمول خواهد نمود.

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه