امروز:
  • دلار - ریال
  • یورو ریال
  • پوند ریال
  • دلار کانادا ریال
  • درهم ریال
  • لیر ریال
  • یوان ریال
  • ین ریال

نماینده مجلس با انتقاد از کُندی صدور مجوزها برای شرکت‌های دانش بنیان:

تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان در استان‌‎ها با شکست مواجه می‌شود

0

view
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با انتقاد از سیاستگذاری سازمان غذاو دارو در مواجهه با شرکت‌های دانش بنیان به ویژه در مراکز استان‌ها، گفت: در حالیکه برخی از شرکت‌ها تولیداتی را با بالاترین کیفیت ارائه می‌دهند اما تمرکز این سازمان فقط بر تهران است و عملا سرمایه گذاری در استان‌ها برای تجاری سازی محصول با شکست مواجه می‌‎شود.
تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان در استان‌‎ها با شکست مواجه می‌شود

به گزارش "گسترش تولید و تجارت" علیرضا پاک فطرت با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته از جانب کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری برای حل مسائل و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان، عنوان کرد: یکی از دلایلی که کمیسیون آموزش سفرهای استانی را در دستور کار خود قرار داد بررسی ریز مسائل و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: شرکت‌‎های دانش بنیان به ویژه در حوزه پزشکی که اقدام به تولید تجهیزات پزشکی و دارو می‌‎کنند، با محدودیت‌‎های بسیاری مواجه هستند چرا که سازمان غذا و دارو، تمرکز خود را بر روی تهران گذاشته است و اجازه نمی‌هد که شرکت‌های دانش بنیان در مراکز استان‌ها نفس بکشند.

وی اضافه کرد: طی بازدیدی که کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از شیراز داشت، تعدادی از این شرکت‌های دانش بنیان، اعتراض داشتند چراکه این شرکت‌های فعال، دارو را با بالاترین کیفیت، ماندگاری و تجهیزات پزشکی تولید می‌‎کنند ولی مجوز تولید انبوه و تجاری سازی به آن‌ها داده نمی‌شود.

پاک فطرت تصریح کرد: متاسفانه این نوع رفتار با شرکت‌‎های دانش بنیان باعث شده سرمایه گذاری آن‌ها روی موضوعات مختلف با شکست مواجه شود یا به این دلیل که علم به روز است پس به قدری روند صدور مجوز به طول می‌انجامد که عملا محصول تولید شده منقضی می‌‎شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: به همین دلیل هفته گذشته کمیسیون آموزش مجلس نشستی تخصصی با رئیس جدید سازمان غذا و دارو و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار کرد و نتیجه این شد که اختیارات استان‌هایی که دانشکده داروسازی دارند از طرف سازمان غذاودارو ارتقا پیدا کند تا اگر کالایی تولید می‌شود پس از تایید در استان‎، مجوز تجاری سازی آن نیز صادر شود.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم اقتصاد دانش بنیان را شکوفا کنیم باید به سمت تمرکز زدایی از تهران حرکت کنیم و تمرکز در تهران خیانتی در حق سایر استان‌ها و مانعی برای اشتغال است./خانه ملت

لینک کوتاه

برچسب ها :