امروز: آخرین بروزرسانی:

به همت اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان گیلان؛

دوره آموزشی تجارت با اوراسیا در رشت برگزار شد

0

view

به همت اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان گیلان؛دوره آموزشی تجارت با اوراسیا در رشت برگزار شد.

دوره آموزشی تجارت با اوراسیا در رشت برگزار شد

به گزارش "گسترش تولید و تجارت" مدیر آموزش اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی گیلان گفت: این کلاس آموزشی یک روزه به مدت چهار ساعت با حضور 30 شرکت کننده به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید.

سمیرا خان زاده افزود:  این دوره آموزشی برای تعدادی از فعالان اقتصادی،تجار و بازرگانان با هدف آشنایی تجارت با اوراسیا و آشنایی با شاخص های اقتصادی و تجاری با روسیه و آشنایی با موافقت نامه تجارت ترجیحی ایران و اوراسیا برگزار شد.

وی همچنین تصریح کرد: مباحث مرتبط جهت آشنایی با ابعاد تاثیرات شیوع ویروس کرونا بر تجارت جهانی نیز در این کلاس آموزشی مطرح گردید.

گفتنی است اتحادیه اقتصادی اوراسیا ( EAEU ) یک اتحادیه اقتصادی است که اعضای آن بیشتر کشور های شمال منطقه اوراسیا ، در شرق اروپا هستند.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال 2014 / 1392 بر اساس پیمان سه کشور بلاروس، قزاقستان و روسیه آغاز به کار کرد و در سال 2015/ 1393 کشورهای ارمنستان و قرقیزستان نیز به‌طور رسمی به آن پیوستند. اتحادیه اقتصادی اوراسیا امکان تحرک آزاد کالا، سرمایه، نیروی کار و خدمات را بین کشورهای عضو فراهم و در زمینه سیاست گذاری مشترک در حوزه اقتصاد کلان، حمل و نقل، صنعت، کشاورزی، انرژی، تجارت خارجی و جذب سرمایه برای اعضا فعالیت می‌کند و نیز به تنظیم‌گری فنی در حوزه رقابت‌پذیری می‌پردازد. آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که جمعیت اعضای این اتحادیه بیش از 180 میلیون نفر است که حدود 145 میلیون نفر آن سهم روسیه است. در کنار آن، این کشورها در سال حدود 550 میلیارد دلار صادرات دارند و بیش از 300 میلیارد دلار نیز واردات انجام می‌دهند.

 

 

لینک کوتاه

برچسب ها : ,

0 نظر

ارسال دیدگاه