امروز:
  • دلار 273,270 ریال
  • یورو 317,820 ریال
  • پوند 376,060 ریال
  • دلار کانادا 222,200 ریال
  • درهم 713,500 ریال
  • لیر 30,300 ریال
  • یوان 42,850 ریال
  • ین 246,500 ریال

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان خبر داد:

هدفگذاری 5 هزار روستای گیلان برای بوم گردی

ارسال شده توسط توسط الناز طاهر قاسمی 0

view

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان،با اشاره به اجرای طرح توسعه اقامتگاه های بوم گردی در استان،گفت: با توجه به مقوله گردشگری می توان اقتصاد روستایی را رونق بخشید.

هدفگذاری 5 هزار روستای گیلان برای بوم گردی

به گزارش "گسترش تولید و تجارت" به نقل از ایسنا، محمد اکبرزاده اظهار کرد: طرح توسعه اقامتگاه های بوم گردی در گیلان در 16 شهرستان با ایجاد اشتغال پایدار در حوزه گردشگری روستایی در راستای تثبیت جمعیت،معرفی تولیدات بومی و سوغات محلی جامعه روستایی به گردشگران و معرفی جاذبه ها و اماکن دیدنی در روستا اجرا خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان،با بیان اینکه از 5 هزار روستای هدف گذاری شده برای 18 ماه آینده،در حال حاضر حدود 300 روستا وارد این طرح شده است،افزود: با ایجاد فرصت اشتغال روستایی و رفاه می توان از مهاجرت بی رویه روستاییان به حاشیه شهرها جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: روستاهای گیلان شاخص های بالایی در بخش های مختلف از جمله صنایع دستی،معماری سنتی،آثار تاریخی و غیره را در دل خود نهفته دارد لذا در طرح مذکور تسهیلات قرض الحسنه بانکی تا سقف 150 میلیون ریال به متقاضیان مرمت و احیای بناهای با ارزش روستایی و همچنین 180 میلیون ریال به متقاضیان احداث واحدهای مسکن روستایی با رویکرد بوم گردی پرداخت خواهد شد.

این مقام مسئول، با بیان اینکه متقاضیان می بایست ساکن روستا و بومی بخش باشند،عنوان کرد: این تسهیلات به تمامی روستاهای جامعه هدف دارای طرح هادی(روستاهای بالای 20 خانوار)قابل پرداخت است.

اکبرزاده،با تاکید بر اینکه با توجه به مقوله گردشگری می توان اقتصاد روستایی را رونق بخشید،خاطرنشان کرد:الگوهای تعریف شده هر منطقه با توجه به آداب و رسوم و فرهنگ آن مکان اجرایی خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان،با بیان اینکه توجه به پتانسیل‌های روستایی یکی از فرصت‌های مهم توسعه شمرده می شود، اذعان داشت: با برنامه ریزی و مدیریت می توان از ظرفیت‌های بالای گردشگری در جهت توسعه گیلان بهره گرفت.

لینک کوتاه

برچسب ها :

0 نظر

ارسال دیدگاه